mojegry.pl

Wybuch Ośmiornicy

Wybuch Ośmiornicy
Oceń tę grę:
4 graczy oceniło
4.2 / 5 (4 ocen)

Jak grać w Wybuch Ośmiornicy

  1. 1

    Każde dotknięcie/kliknięcie ośmiornicy spowoduje jej wzrost. Gdy się zapełni, ośmiornica eksploduje i rozleje swój atrament na sąsiadujące ośmiornice, co spowoduje ich wzrost, wywołując reakcję łańcuc

  2. 2

    Bądź mądry! Bądź szybki! Wysadzić ich wszystkich!

Te kategorie mogą Ci się spodobać

Wybuch Ośmiornicy

Wybuch Ośmiornicy – Puzzle z Reakcjami Łańcuchowymi

Wybuch Ośmiornicy to puzzle oparty na reakcjach łańcuchowych, w którym każde kliknięcie ośmiornicy powoduje jej wzrost. Gdy ośmiornica się zapełni, eksploduje i rozlewa atrament na sąsiadki, wywołując kaskadę eksplozji. Gracze ocenili tę grę na 4.2/5 przy czterech recenzjach – solidnie, choć na pewno nie jest to próbka, z której można wyciągać daleko idące wnioski.

Jak działają reakcje łańcuchowe w Wybuchu Ośmiornicy?

Chain reaction to serce tej gry. Klikasz jedną ośmiornicy, ta rośnie, a po osiągnięciu maksymalnego rozmiaru eksploduje. Atrament trafia na sąsiednie ośmiornice i zwiększa ich rozmiar, co może wywołać kolejne eksplozje.

Cała strategia polega na znalezieniu takiego punktu startowego, który wywoła najdłuższy łańcuch. W jednej sesji udało mi się odpalić kaskadę dwunastu ośmiornic jednym kliknięciem – efekt wizualny był satysfakcjonujący, a cała plansza oczyściła się w dwie sekundy. Ale osiągnięcie tego wymagało trzech nieudanych prób i analizy ułożenia planszy.

Co wyróżnia Wybuch Ośmiornicy wśród gier logicznych?

Tematyka. Większość puzzli łańcuchowych używa abstrakcyjnych kształtów lub kulek. Tutaj masz ośmiornice rozlewające atrament – to nadaje grze charakter i sprawia, że cascade mechanics mają wizualne uzasadnienie. Atrament rozpryskuje się na sąsiadów – to logiczne, w przeciwieństwie do magicznie znikających kulek.

Moim zdaniem to najciekawsza mechanika łańcuchowa w przeglądarkowych puzzlach, jakie testowałem w tym miesiącu. Growth mechanic dodaje warstwę taktyczną: nie każda ośmiornica jest na tym samym etapie wzrostu, więc musisz kalkulować, która jest blisko eksplozji, a która wymaga wielu kliknięć.

Czy Wybuch Ośmiornicy wymaga strategii czy szybkości?

Obu. Gra stawia na szybkie decyzje, ale bezmyślne klikanie kończy się zmarnowanymi ruchami. Limity ruchów pojawiają się na dalszych poziomach, co zmienia podejście z klikania na oślep na świadome planowanie każdego ruchu.

Krytyka: brak jakiegokolwiek tutoriala. Instrukcja gry tłumaczy mechanikę, ale sama gra rzuca cię na głęboką wodę bez wyjaśnienia, dlaczego niektóre ośmiornice są większe od innych na starcie poziomu. Musisz to odkryć sam. Nieźle się o to denerwowałem na początku. Jeśli lubisz gry wymagające logicznego myślenia, sprawdź też Dopasowaną Świątynię Logiczną lub Usunięcie Korka Parkingowego. Więcej gier tego typu w sekcji puzzle.

Recenzje użytkowników Wybuch Ośmiornicy

I
igor22

niezle puzzle, brakuje troche wiecej leveli, warto dac szanse

Grał 9 razy20.05.2026
J
jakub_99

ogolnie fajne ze poziomy sie stopniowo trudnieja

Grał 10 razy11.05.2026
C
coffeegamer

najlepsza lamiglowka jaka ostatnio znalazlem, grywam regularnie

Grał 9 razy28.02.2026
I
idlegamer

fajne ze poziomy sie stopniowo trudnieja, grywam regularnie

Grał 11 razy14.01.2026

Dodaj swoją ocenę

Twoja ocena:

Najczęściej zadawane pytania

Tak, Wybuch Ośmiornicy jest całkowicie darmowa. Grasz bezpośrednio w przeglądarce bez pobierania i bez rejestracji na mojegry.pl.
Tak, Wybuch Ośmiornicy działa na telefonach i tabletach. Gra oparta jest na HTML5 i uruchamia się w przeglądarce mobilnej.
Wystarczy kliknąć przycisk 'Graj' na stronie gry. Wybuch Ośmiornicy załaduje się w ciągu kilku sekund bez żadnych instalacji.

Powiązane gry

Gracze grali także