mojegry.pl

The Maze

The Maze
Oceń tę grę:
3 graczy oceniło
3.7 / 5 (3 ocen)

Jak grać w The Maze

  1. 1

    Użyj klawiszy strzałek lub palca, aby poruszać graczem w labiryncie.

Te kategorie mogą Ci się spodobać

The Maze

The Maze - Logiczna Gra Labiryntowa

The Maze to logiczna gra labiryntowa, w ktorej nawigujesz postacia przez coraz bardziej skomplikowane labirynty, szukajac wyjscia w ograniczonym czasie. Labirynt jako format gry istnieje od tysiecy lat — od mitologicznego labiryntu Minotaura po papierowe labirynty w gazetach. The Maze przenosi te tradycje do przegladarki.

Jak steruje sie w The Maze?

Uzywasz klawiszy strzalek lub palca na ekranie dotykowym, zeby poruszac graczem wewnatrz labiryntu. Sterowanie jest bezposrednie — postac porusza sie dokladnie w kierunku, ktory wskazesz. Nie ma inercji, nie ma poślizgu, co jest dobre, bo w ciasnych korytarzach kazdą milimetr ma znaczenie.

Na telefonie gra dziala dobrze, choc przy gestsza labiryntach trafienie palcem w waski korytarz bywa problematyczne. Na komputerze ze strzalkami — zadnych problemow.

Co wyroznia The Maze na tle innych gier labiryntowych?

Ograniczenie czasowe. Wiekszość gier labiryntowych pozwala na spokojne eksplorowanie — tu zegar tyka i musisz podejmowac szybkie decyzje na rozwidleniach. To zmienia charakter gry z relaksacyjnej na stresujaca, co moze byc plusem lub minusem w zaleznosci od preferencji. Moim zdaniem to dobry zabieg, bo zmusza do budowania mentalnej mapy labiryntu zamiast metody prób i bledow.

Pattern recognition jest tu kluczowy — po kilku poziomach zaczynasz rozpoznawac typowe struktury labiryntow i predykowac, ktore sciezki prowadza donikad.

Czy The Maze jest naprawde gra logiczna?

Gracze ocenili ja na 3.7/5 przy 3 recenzjach. Gra jest sklasyfikowana jako quiz/logiczna, co jest lekkim naciągnieciem — to bardziej gra zrecznosciowa z elementem orientacji przestrzennej niz klasyczna lamiglowka. Nie ma tu calkulacji ani dedukcji, jest nawigacja pod presja czasu.

Przy trzech recenzjach i ocenie 3.7 trudno wyrokowac obiektywnie. Ale gra jest kompetentna — robi to, co powinna, bez wiekszych bledow technicznych.

Co mozna skrytykowac w The Maze?

Monotonia wizualna. Kazdy labirynt wyglada identycznie — te same sciany, te same kolory, to samo tlo. Nawet subtelna zmiana palety kolorow miedzy poziomami dałaby odczucie postępu. Brak tego to widoczne zaniedbanie.

Brak elementu nagrody za szybkie przejscie. Mozesz przejsc labirynt w 5 sekund lub w 55 — gra traktuje oba wyniki tak samo. System gwiazdek albo medali za czas bylby oczywistym ulepszeniem.

Jakie gry sa podobne do The Maze?

Jesli lubisz labirynty, sprawdz HEXOLOGIC z logicznymi zagadkami geometrycznymi, albo Kocie Safari 2 z elementami eksploracji. Kittygram oferuje calkiem inna mechanike, ale ten sam typ myslenia przestrzennego. Wiecej w kategorii gry quizy.

Recenzje użytkowników The Maze

C
clickmaster

nudne po kilku minutach

Grał 16 razy19.05.2026
F
filip_93

mega wciagajace, idealny trening mozgu

Grał 13 razy23.01.2026
G
gosiak

poziom trudnosci idealnie dobrany szczerze

Grał 9 razy11.01.2026

Dodaj swoją ocenę

Twoja ocena:

Najczęściej zadawane pytania

Tak, The Maze jest całkowicie darmowa. Grasz bezpośrednio w przeglądarce bez pobierania i bez rejestracji na mojegry.pl.
Tak, The Maze działa na telefonach i tabletach. Gra oparta jest na HTML5 i uruchamia się w przeglądarce mobilnej.
Wystarczy kliknąć przycisk 'Graj' na stronie gry. The Maze załaduje się w ciągu kilku sekund bez żadnych instalacji.

Powiązane gry

Gracze grali także