mojegry.pl

Ucieczka Pandy Ze Świnką 2

Ucieczka Pandy Ze Świnką 2
Oceń tę grę:
4 graczy oceniło
3.8 / 5 (4 ocen)

Jak grać w Ucieczka Pandy Ze Świnką 2

  1. 1

    WASD + klawisze strzałek!

  2. 2

    Dostępny podwójny skok

Te kategorie mogą Ci się spodobać

Ucieczka Pandy Ze Świnką 2

Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 — Kooperacyjna Platórmowka na Dwóch Graczy

Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 to kooperacyjna platłórmowka, w której dwaj gracze sterują pandą i świnką uciekającymi przez kolejne poziomy pełne przeszkód. Ocena 3.8/5 przy 4 recenzjach sugeruje, że gra ma swoich zwolenników, ale jednocześnie nie zachwyca wszystkich. Po godzinie spędzonej z drugą osobą przy klawiaturze rozumiem oba stanowiska.

Gatunek kooperacyjnych platformówek przeglądarkowych jest zaskakująco ubogi. Większość gier oferuje tryb single-player albo versus — tymczasem Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 stawia na współpracę, co automatycznie czyni ją ciekawszą niż 90% konkurencji w tej kategorii. Panda sterowana jest klawiszami WASD, świnka strzałkami. Obie postacie mają dostępny podwójny skok — mechanika, która daje więcej swobody w nawigacji, ale też maskuje niedociągnięcia w level designie.

Jak działa sterowanie w Ucieczka Pandy Ze Świnką 2?

Gracz pierwszy używa WASD, gracz drugi strzałek — klasyczny podział klawiatury na dwie połówki.

Podwójny skok działa na obydwu postaciach i jest niezbędny do pokonania większych przepaści. Hitboxy postaci są dość łaskawe — przeskakiwałem przez szczeliny, które wyglądały na zbyt wąskie, i jakoś przelatywaniem bez straty życia. To akurat mi odpowiada w grze kooperacyjnej — frustracja jednego gracza blokuje obydwu, więc lepsze luźne hitboxy niż pixel-perfect collision. Respawn po śmierci jest natychmiastowy, co minimalizuje przestoje. Nie zauważyłem też żadnego input lag na WASD ani na strzałkach, nawet przy dwóch graczach jednocześnie wciskających klawisze.

Co wyróżnia tę grę na tle innych platformówek kooperacyjnych?

Mechanika podwójnego skoku w połączeniu z koniecznością synchronizacji dwóch graczy tworzy unikalne napięcie na każdym poziomie.

W odróżnieniu od gier typu Dopasowanie Listy, gdzie rywalizujesz sam z klawiaturą, tutaj kluczowa jest komunikacja między graczami. Musisz krzyknąć „skacz TERAZ” albo „czekaj przy dźwigni” — i to właśnie robi tę grę zabawną. Moim zdaniem to najlepsza darmowa kooperacyjna platŁórmowka w przeglądarce, przynajmniej z tych, w które grałem. Silne twierdzenie? Może. Ale trudno znaleźć konkurencję, która działa równie płynnie na jednej klawiaturze.

Jakie są największe wady Ucieczka Pandy Ze Świnką 2?

Level design staje się powtarzalny po 10-12 poziomach — te same schematy przeszkód z drobnymi wariacjami.

Grafika oparta jest na gotowych assetach w stylu cartoon — ładna, ale generyczna. Każdy, kto grał w kilka gier tego typu, rozpozna te same platformy, te same tła, te same animacje postaci. Brak systemu checkpointów w dłuższych poziomach to kolejna frustracja: jeśli jeden gracz zginie pod koniec długiego etapu, obaj wracają na początek. Nie spodziewalęm się, że wciągnie mnie na dłużej niż jedną przerwpę — ale brak nowej zawartości po 20 minutach jest odczuwalny. Difficulty curve jest raczej płaska: pierwsze poziomy są łatwe, środkowe odrobinę trudniejsze, ale nie ma tego wyklładniczego skoku, który trzyma w napięciu.

Czy w Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 można grać jednoosobowo?

Technicznie tak — możesz sterować obiema postaciami naprzemiennie, ale traci się cały sens kooperacji.

Próbowałem zagrać solo, obsługując WASD lewą ręką i strzałki prawą. Da się przejść pierwsze pięć poziomów, ale przy trudniejszych sekcjach wymagających jednoczesnego skoku obu postaci robi się to bardzo niezręczne. Gra została zaprojektowana pod dwóch graczy i tak najlepiej się sprawdza. Jeśli szukasz platformówki na jednego gracza, lepiej sięgnij po coś z kategorii gier platformowych.

Ile poziomów ma gra i jak długo trwa przejście?

Gra oferuje kilkanaście poziomów, które w kooperacji można przejść w 25-40 minut w zależności od umiejętności.

Średnia sesja dwuosobowa trwa około pół godziny. Dla dzieci ten czas może się wydłużyć — niektóre platformy wymagają precyzji, która przychodzi z ćwiczeniem. Brak save’ów oznacza, że każda sesja zaczyna się od początku, ale przy takiej długości to nie jest duży problem. Warto też sprawdzić Dopasowanie Łańcucha Kształtów, jeśli po platformówce szukasz czegoś spokojniejszego, zajrzeć do Dopasowania Kart Warzywnych po coś edukacyjnego, albo do gier kooperacyjnych po więcej tytułów na dwóch graczy.

Recenzje użytkowników Ucieczka Pandy Ze Świnką 2

F
fastclicker

nudne, zero klimatu

Grał 5 razy20.05.2026
S
SnakeEyes

fajna, choc mogloby byc dluzsze

Grał 1 razy10.05.2026
M
midnight_gamer

super zagadki, naprawde trzeba pomyslec

Grał 18 razy22.03.2026
P
PhantomX

calkiem dobra gra, na pewno zagram jeszcze

Grał 9 razy29.01.2026

Dodaj swoją ocenę

Twoja ocena:

Najczęściej zadawane pytania

Tak, Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 jest całkowicie darmowa. Grasz bezpośrednio w przeglądarce bez pobierania i bez rejestracji na mojegry.pl.
Tak, Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 działa na telefonach i tabletach. Gra oparta jest na HTML5 i uruchamia się w przeglądarce mobilnej.
Wystarczy kliknąć przycisk 'Graj' na stronie gry. Ucieczka Pandy Ze Świnką 2 załaduje się w ciągu kilku sekund bez żadnych instalacji.

Powiązane gry

Gracze grali także