Eg Magiczny Blok

Te kategorie mogą Ci się spodobać
Eg Magiczny Blok
Eg Magiczny Blok - gra logiczna z kolorowymi klockami dla dzieci
Eg Magiczny Blok to casualowa gra puzzle, w której dopasowujesz i ukladasz kolorowe bloki na planszy, aby tworzyć kompletne rzedy i zdobywac punkty. Sterowanie opiera sie wylacznie na kliknieciu myszka lub dotyku ekranu, wiec wiek gracza nie ma tu żadnego znaczenia. Gra zebrala 3 recenzje od uzytkownikow i srednio dostala 3,7/5 - wynik uczciwy, bo tytul jest solidny, choc nie wybitny.
Jak dziala mechanika dopasowywania bloków w Eg Magiczny Blok?
Zadanie polega na przesuwaniu magicznych bloków po siatce tak, by wypelnic calkowite linie - poziome lub pionowe. Gdy linia jest kompletna, znika i zwalnia przestrzen. Kluczem jest planowanie z wyprzedzeniem: bloki maja różne ksztalty i kolory, wiec bezmyslne klikanie konczy sie szybkim zapelnieniem planszy.
Warto wiedziec, ze ta gra rozni sie od klasycznego Tetrisa jednym waznym szczegolem: bloki NIE spadaja automatycznie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. To czyni ja znacznie bardziej przystepna dla mlodszych graczy i osob, które nie lubia presji czasowej. Moim zdaniem to dobra decyzja projektowa - usuwa stres, zostawia czysty puzzle.
Co wyroznia Eg Magiczny Blok na tle innych gier z klockami?
Gra pochodzi od wydawcy Ecaps Games i jest czescia ich serii EG Kid Games - co wyjasnia, dlaczego grafika jest jaskrawa, prosta i bez zbednych efektow specjalnych. Jezeli grales juz w Dopasowana Swiatynia Logiczna, można zauwazyc podobny nacisk na planowanie przestrzenne. Tam jednak elementy sa stale - tutaj masz więcej swobody w ukladaniu.
Kategoria tematyczna to gry puzzle, i ta etykieta jest w pelni uzasadniona. Nie ma tu fabuly, nie ma bohaterów. Jest siatka, sa bloki, jest wynik. Prostota, która dziala.
Czy Eg Magiczny Blok nadaje sie dla dzieci?
Tak - i to bez zastrzezen. Tagi kids, kidgames i kidspuzzles nie sa tu marketingowym szykiem, lecz autentycznym opisem grupy docelowej. Brak elementów przemocy, brak meczacych samouczkow, sterowanie jednym przyciskiem. Dziecko w wieku 5-6 lat jest w stanie samodzielnie zrozumieć zasady po dwoch minutach obserwacji.
Dla starszych graczy gra może być troche zbyt prosta, chyba ze podejdzie sie do niej jako do cwiczenia koncentracji przy herbacie. Znam ludzi, ktorzy preferuja taki relaksujacy tryb - bez timera, bez presji, tylko logiczne ukladanie. I dla nich Eg Magiczny Blok będzie idealny.
Podobne gry, które warto sprawdzić
Jezeli spodobala ci sie ta mechanika, polecam również Kolorowe Pierscienie 3x3 - to zadanie o wyzszym poziomie trudności, wymagające rotacji elementów. Dla tych, ktorzy wola klasyczne puzzle z obrazkami, ciekawym wyborem będzie Usuniecie Korka Parkingowego, gdzie planowanie tras jest kluczem do sukcesu.
Pytania i odpowiedzi o Eg Magiczny Blok
Jak sie gra w Eg Magiczny Blok?
Klikasz myszka lub dotykasz ekranu, żeby wybrać i przesunac blok na plansze. Gdy wypelnisz caly rzad lub kolumne, linia znika i zdobywasz punkty. Gra nie ma timera - możesz myśleć tyle, ile potrzebujesz. Zasady zrozumiesz w okolo 60 sekund.
Czy w Eg Magiczny Blok jest limit czasu?
Nie ma limitu czasu. To właśnie jedna z cech odroznajacych te gre od Tetrisa i podobnych tytulowych - grasz we wlasnym tempie. Gra konczy sie dopiero wtedy, gdy plansza jest tak zapelniona, ze żaden nowy blok nie może być umieszczony w dostepnej przestrzeni.
Na jakich urzadzeniach dziala Eg Magiczny Blok?
Gra dziala zarowno na komputerze z mysza, jak i na urzadzeniach dotykowych - smartfonie lub tablecie. Nie wymaga instalacji, dziala bezpośrednio w przegladarce internetowej. Dobrze sprawdza sie również na małych ekranach dzieki prostemu interfejsowi bez zbednych elementów UI.
Recenzje użytkowników Eg Magiczny Blok
za proste, zero wyzwania po 3 levelu, wracam do tego
swietnie rozwijaja myslenie, gram juz od tygodnia
przyjemne umyslowe wyzwanie na wieczor, krotka ale dobra











