Wyścigi Pustynne

Jak grać w Wyścigi Pustynne
- 1
W,S.A.D - Ruszaj się
- 2
Strzałki: Lewo, Prawo, Góra, Dół - Ruch
- 3
SPACJA - Hamulec
- 4
F1 – zwolnione tempo
Te kategorie mogą Ci się spodobać
Wyścigi Pustynne
Wyścigi Pustynne - rajd po piaskach w pełnym 3D
Wyścigi Pustynne to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której prowadzisz pojazd przez pustynne trasy, korzystając z pełnego zestawu klawiszy WASD lub strzałek. Hamulec na spacji, zwolnione tempo na F1 - zestaw sterowania sugeruje ambicje wykraczające poza typową przeglądarkówkę.
Jak wygląda sterowanie w Wyścigach Pustynnych?
Sterowanie odbywa się przez WASD lub strzałki, spacja działa jako hamulec, a F1 włącza zwolnione tempo. To rozbudowany zestaw jak na grę przeglądarkową.
Opcja slow motion pod F1 to ciekawy dodatek, który rzadko spotyka się w grach tego kalibru. Testowałem ją na ostrym zakręcie i muszę przyznać, że efektywnie pomaga wyjść z poślizgu - choć przydałoby się wizualne potwierdzenie, że tryb jest aktywny. Gra nie sygnalizuje tego w żaden sposób poza zmianą tempa, co przy pierwszym użyciu wywołuje dezorientację. Frame pacing w trybie slow motion bywa nierówny, szczególnie na słabszych przeglądarkach.
Co wyróżnia Wyścigi Pustynne spośród gier wyścigowych 3D?
Pustynna sceneria to nie tylko tło - ogranicza widoczność i utrudnia odróżnienie krawędzi trasy od otoczenia.
Gracze wystawili ocenę 4.0/5 na podstawie 4 recenzji. Cztery opinie to wciąż za mało, żeby mówić o reprezentatywnej próbie. Gra korzysta z technologii WebGL, co widać w jakości renderingu 3D - modele pojazdów mają przyzwoitą liczbę poligonów jak na przeglądarkę. Szkoda natomiast, że teren pustynny jest monochromatyczny. Po 15 minutach odcienie beżu i brązu zaczynają męczyć oczy. To akurat mnie irytuje w grach z jednym biomem - brak wizualnej odmiany zabija motywację do kolejnych sesji. Jeśli wolisz bardziej zróżnicowane trasy, kategoria gier wyścigowych oferuje sporo alternatyw.
Czy Wyścigi Pustynne oferują coś poza jazdą po prostej?
Trasy w Wyścigach Pustynnych zawierają zakręty, wzniesienia i miejsca wymagające hamowania. To nie jest endless runner na jednym pasie.
Hamulec ręczny na spacji pozwala na kontrolowane driftowanie, co dodaje warstwy taktycznej. Moim zdaniem to najlepiej zaimplementowany element gry - poślizgi czuć naturalnie, a risk-reward loop przy driftowaniu na zakrętach jest satysfakcjonujący. Wchodzisz za szybko, tracisz czas na korektę. Wchodzisz optymalnie, zyskujesz sekundy. Niestety brak tablicy wyników sprawia, że te sekundy nic nie znaczą poza osobistą satysfakcją. Spróbuj też Katastrofę Pikseli 3D, która łączy wyścigi z destrukcją, albo Mistrza Szybkiej Jazdy dla bardziej klasycznego podejścia do rajdów.
Dla kogo są Wyścigi Pustynne?
Wyścigi Pustynne najlepiej trafią do graczy ceniących trójwymiarowy racing w przeglądarce bez konieczności instalacji.
Rozbudowane sterowanie podnosi próg wejścia - to nie jest gra na jeden palec. Wymaga obu rąk na klawiaturze i chwili nauki, co odsiewa część casualowych graczy. Ale dla kogoś, kto szuka czegoś bardziej zaawansowanego niż typowy mobile racer, to uczciwa propozycja.
Recenzje użytkowników Wyścigi Pustynne
fajne efekty ale trasy sie powtarzaja, gram dalej
niezla ale ai przeciwnikow jest za latwe ogolnie
calkiem fajna wyscigowka, sterowanie mogloby byc lepsze, moze wroce
niezla ale ai przeciwnikow jest za latwe ogolnie











